Двама мъже бяха задържани при специализирани полицейски операции срещу наркоразпространението в Благоевград, съобщиха от полицията. И в двата случая са иззети количества канабис, а срещу задържаните са образувани досъдебни производства под наблюдението на Окръжната прокуратура – Благоевград.
При първата акция криминалисти от Първо районно управление задържаха 46-годишен мъж в момент на разпространение на около 3,75 грама марихуана на две лица. При последвалата проверка в жилището му в града са открити още 16,65 грама суха тревиста маса, реагираща положително на марихуана, пише struma.bg.
Втората операция се проведе в жк „Запад“, където при проверка на 28-годишен мъж от с. Рилци и непълнолетно момиче от Благоевград, полицията откри в мъжа полиетиленов плик с около 15,12 грама канабис. Допълнителна проверка в квартирата му в Благоевград разкри още 1,46 грама от същото вещество.
При претърсване на жилище в с. Рилци са намерени вакуумираща машина и множество пликове, предполагаемо използвани за разфасовка на наркотика.
28-годишният е задържан за 24 часа. И по двата случая работата на органите на реда продължава.