Преизбраха Борис Велчев за председател на КС

https://blitz.bg/obshtestvo/preizbraha-boris-velchev-za-predsedatel-na-ks_news639602.html Blitz.bg
ml PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/loose.dtd"> Съдиите от Конституционния съд (КС) избраха единодушно съдия Борис Велчев за председател на съда за втори мандат. Това съобщиха от институцията. 

На заседанието присъстваха единадесет конституционни съдии. Съдия Филип Димитров е отсъствал от заседанието поради командировка в чужбина.

Вчера четирима нови конституционни съдии положиха клетва, като те са съответно от квотата на съдебната власт, на президента и на Народното събрание. 

Избраниците на съдебната власт са Павлина Панова и Надежда Джелепова, на Народното събрание е доскорошният зам.-шеф на Върховния касационен съд Красимир Влахов, а президентът посочи за член на КС професорът по европейско право Атанас Семов.

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!
 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай