Прокуратурата с ново обвинение срещу ямболския кмет

https://blitz.bg/obshtestvo/prokuraturata-s-novo-obvinenie-sreshtu-yambolskiya-kmet_news97410.html Blitz.bg

Ямболската прокуратура повдигна ново, четвърто обвинение срещу кмета на града Георги Славов.

Ямболската окръжна прокуратура  повигна ново, четвърто обвинение срещу  кмета на града Георги Славов. Той е обвинен в умишлена безстопанственост за обществена поръчка за ремонт на 8 улици в ромския квартал, както и за  длъжностно присвояване на 10 000 лв. Общата сума на щетите е 324 000 лв.

Прокуратурата е предоставила материалите по делото на кмета и адвокатите му, за да се запознаят с тях. Георги Славов заяви, че това е поредното абсурдно обвинение срещу него и ще коментира повече, след като се запознае подробно с предоставените материали.

На кмета на Ямбол са повдигнати още три обвинения за длъжностни престъпления, като по едното, от тях за нанасяне на щета от над 2 млн. лв., Ямболски окръжен съд му наложи ефективна присъда от 5 години затвор. Наказанието в момента се обжалва пред Апелативния съд в Бургас./БЛИЦ
Коментирай