Разкриха коя е "лекарката", лекувала без диплома в Пловдив срещу много пари

Светлана Войникова била управителка на Холистичен център в гр. Пловдив. Там тя провеждала лечение на пациенти, без да има необходимата квалификация и медицинско образование

https://blitz.bg/obshtestvo/razkriha-koya-e-lekarkata-lekuvala-bez-diploma-v-plovdiv-sreshtu-mnogo-pari_news1157841.html Blitz.bg

Районна прокуратура-Пловдив привлече като обвиняема 47-годишната Светлана Войникова за това, че в периода от неустановена дата през месец декември 2025 г. до 16.06.2026 г., включително, в Пловдив, при условията на продължавано престъпление, е упражнявала професия - лекар, свързана със здравеопазването на населението, без да има правоспособност за това, която се изисква съгласно чл. 183, ал. 1 от Закона за здравето, като е приемала различни лица в обект в Пловдив - холистичен център - престъпление по чл. 324, ал. 2, във вр. с ал. 1, във вр. с чл. 26, ал. 1 от Наказателния кодекс.

Това съобщиха от прокуратурата.

Докато е с пациент: Закопчаха фалшива лекарка в Пловдив, предлагала множество медицински процедури

По делото е установено, че Светлана Войникова била управителка на Холистичен център в гр. Пловдив. Там тя провеждала лечение на пациенти, без да има необходимата квалификация и медицинско образование. Представяла се за лекар - специалист и предлагала различни терапии за лечение на дискова херния, астма, високо кръвно налягане, метаболитни нарушения, наднормено тегло и др.

На 17 юни 2026 г. Светлана Войникова е била задържана в кабинета си от служители на отдел "Икономическа полиция“ към ОД на МВР-Пловдив, като в Холистичния център е имало и нейни пациенти. Спрямо обвиняемата е взета мярка за неотклонение "гаранция“ в размер на 2000 евро. Извършват се действия по разследването.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Още по темата
Коментирай
4 Коментара
Мара лудата
преди 1 час

Тази пръдла е за Затвора!

Откажи
Лелка
преди 56 минути

Докато има глупаци, ще има такива пръдли.

Откажи
Ценко Дубай
преди 31 минути

Ако лекуваше коронавирус щяха да и дадът орден Буда или орден Тръмп. Има много лекари които само с диплмота не лекуват , а дипломата са я вземи срещу 2 прасета ,5 кокошки и 3 компота. Икономическа милиция да ходи да се лекува при Стоян Колев понеже той е продукция на лекарите от психото.

Откажи
Нелепо
преди 21 минути

2000 eвро е смешна гаранция , като се има рпедвид ,че се равнява на една заплата

Откажи