Съдят общината за такса смет

https://blitz.bg/obshtestvo/sadyat-obshtinata-za-taksa-smet_news38156.html Blitz.bg

Шестима пазарджиклии са завели дело срещу решението на общинския съвет, с което е приет размерът на “такса смет”. Делото е образувано в Пазарджишкия административен съд, съобщи общинският съветник Лъчезар Кръстев.

Недоволните оспорват един елемент от решението, според което 500 000 лева трябва да бъдат използване за прочистване на речни корита и канали в Пазарджик и по селата. За тази цел пари от “такса смет” не могат да бъдат използвани, обясни Кръстев. Средствата се използвали единствено за сметосъбиране, сметопочистване, депониране и поддържане на обществени територии. Коритата и каналите обаче не били такива територии, разясни съветникът. Той очаква към колективния иск да се присъединят и други пазарджиклии. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай