76-годишен санданчанин е бил измамен с 4000 лв. от ясновидка, която обещала да излекува страховата му невроза. Възрастният мъж се представя само с инициалите си - С.В., пише struma.bg.
Ето как започна разказа си той: "Срамувам се да си кажа името, защото ме е срам от хората да разберат как съм паднал в капана на една шарлатанка - с тези думи С.В. започва разказа си и добавя: Другото, което дори децата ми не знаят до ден-днешен за това, което ми се е случило, ще разкажа.
През 2015 г. бях измамен от ясновидката Маг Елвира. Бях прочел нейна обява във вестник за това, че помага на болни хора, така и аз реших да се консултирам с нея, тъй като имах страхова невроза. Чухме се по телефона с въпросната "ясновидка" и тя ми каза, че щяла да дойде в Сандански, за да се видим. На срещата ми обеща, че щяла да ми помогне, но трябва да й дам 200 лв. Казах й тогава, че имам 100 лв. в момента, но впоследствие ще дам и остатъка. Тя ми даде някакви листчета и амулети с указания какво да правя с тях и "започнахме лечението". След това се чувахме по телефона, като тя ме питаше дали съм вече по-добре. Моят отговор беше, че нямам никакво подобрение, състоянието ми е същото.
Минаха още десет дни и на поредното обаждане тя ми каза да й изпратя 4000 лв. за лечението за различни ритуали, свързани с него. Казах отново, че нямам толкова пари, а нейните думи бяха: "Виж, намери, спешно е, те парите са си твои, след 5 дни ще ти ги върна" (след даден ритуал пак). Взех парите назаем и ги пратих по куриерска фирма. Запазих си всички касови бележки за внесената сума и други пратки, които й пратих. Парите изпратих за гр. Бургас на името на посочено от нея лице.
Обадих й се в ден събота, няма да забравя, тъй като такава ни беше уговорката с нея за връщането на сумата (след 5 дни). Нейният отговор по телефона беше: "Парите изгоряха - и твоите, и мои, които аз дадох също за довършване на ритуала". Останах попарен и гръмнат от този отговор, не знаех къде се намирам. Затворих телефона и веднага разбрах, че тя ме е измамила и аз съм нейна плячка.
Почувствах се много зле и първото, което се сетих, е да отида в РУП - Сандански, за да подам жалба по случая. След няколко дни бях призован за разпит в полицейското управление от разследващ полицай Божидар Василев. На следващото ми явяване в полицията вече беше доведена и "ясновидката".
След адекватното разследване на Б. Василев същата си призна за измамата спрямо мен и ми възстанови 500 лв. в момента още тогава с разписка. След изясняването на случая бях повикан в следствения отдел при г-н Софкин отново за разпит. През това време ясновидката дойде отново в Сандански и ми обеща, че до един месец ще ми възстанови и останалите пари. След този месец й звъннах по телефона да питам какво става с парите, тя ми отговори: "Няма да ти върна никакви пари".
Междувременно разбрах, че си е наела адвокат от Сандански. При следваща среща с нея в районното управление, отново при следователя Софкин, тя заяви, че нямало нищо нередно в този случай, тъй като всичко било доброволно и няма да ми върне нищо.
Материалите от разследването, които бяха събрани от разследващите полицаи Б. Василев и Софкин, бяха изпратени в Районната прокуратура при прокурор Е. Гоцева. Заведено беше досъдебно производство. От Районен съд - Сандански бяха обявени няколко дати за дела, но адвокатът на ясновидката представяше все някакви извинения от обвиняемата и така 4-5 заседания бяха все отлагани.
В крайна сметка Районният съд си каза думата, като решението бе сумата да ми бъде възстановена. Така през м. декември 2015 г. парите ми бяха върнати.
Искам да изкажа сега огромни благодарности за професионално свършената работа на полицаите от РУП - Сандански, прокуратурата и, разбира се, на съда!"
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.