Шефът на една от големите столични болници хвърли оставка

По думите му един от мотивите в молбата му за напускане е липсата на приемственост в системата, както и честа смяна на политиката

https://blitz.bg/zdraveopazvane/shefat-na-edna-ot-golemite-stolichni-bolnici-hvarli-ostavka_news934103.html Blitz.bg

Директорът на столичната болница "Св. Иван Рилски" - д-р Дечо Дечев, е подал молба за напускане. Това потвърди д-р Дечев пред БТА, потърсен за коментар заради информация за предстоящ протест на работещите в лечебното заведение.

По думите му един от мотивите в молбата му за напускане е липсата на приемственост в системата, както и честа смяна на политиката.

Той уточни, че още няма резолюция по молбата му и добави, че е изпратил писмо до здравното министерство още през ноември, в което посочва най-спешните за решаване въпроси, свързани с дейността и финансирането на болницата.

Следете актуалните новини с БЛИЦ и в Telegram. Присъединете се в канала тук

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай