Швейцарски трамваи тръгнаха в София (СНИМКИ)

https://blitz.bg/stolitsa/shveycarski-tramvai-tragnaha-v-sofiya-snimki_news507090.html Blitz.bg

Първите швейцарски трамваи тръгнаха в София. Мотрисите са дарени по линия на Българо-швейцарската програма за сътрудничество.

До края на годината в България ще се доставят общо 28 нови трамвая, безвъзмездно за страната. Първите 4 вече са в движение, още 8 пристигнаха преди дни.

Целият проект за модернизиране на мотрисите струва 3 млн. швейцарски франка, като Швейцария покрива 85 на сто от стойността им.

 
 
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай