След обилните дъждове страната е на прага на рязко застудяване и снеговалежи. Синоптикът Петър Янков предупреди, че температурите ще паднат пдо минус 12 градуса, ще има условия за поледици, а в планините снежната покривка може да достигне до 1 метър.
"Дъждът ще се усилва. До 30-40 литра на квадратен метър се очаквт в западните и югозападните части на страната, а в неделя – в северните части", това заяви синоптикът Петър Янков пред NOVA.
С понижението на температуте снеговалежи ще има в цялата страна. По-интензивни ще бъдат в северните и западните части от страната.
За София се очакват да паднат между 5 и 10 см сняг. В северните райони ще има сняг до 10 см. Трябва да се внимава за поледици.
„В София в момента дъждът е най-значим по количество“, посочи Янков.

Синоптикът Петър Янков
Максималните температури ще бъдат около среднитеза януари – от 1 до 6 градуса. Застудяването в началото на седмицата ще е краткотрайно. В населените места минималните температури в понеделник и вторник ще са от минус 10 до минус 12 градуса.
Следва затопляне, минималните темоератури ще бъдат от минус 4 до 1-2 градуса, с чести мъгли. Максималните температури ще бъдат между 3 и 7 градуса в края на седмицата.
Най-хубаво ще бъде времето в Югозападна България.
"След тези валежи от сряда предстои един продължителен топъл период. Някъде до края на седмицата ще се повишават температурите", обясни Янков.
Той прогнозира, че в Банско ще има до 1 метър снежна покривка. В Рила ще има проблем със снега за скиорите.