След скандала със записите за порносайтове: Сложете „къдрава“ парола на камерите у дома

Колев каза също, че фирмите, които монтират камери, трябва да познават много добре закона

https://blitz.bg/obshtestvo/sled-skandala-sas-zapisite-za-pornosaytove-slozhete-kadrava-parola-na-kamerite-u-doma_news1134345.html Blitz.bg

След скандала с изтеклите към порнографски сайтове записи от камери в салони за красота и АГ кабинети, специалистът по киберсигурност Явор Колев коментира, че е напълно възможно да бъдат компрометирани и камерите в домовете ни. В ефира на NOVA News той обясни, че има тенденция семейства да бъдат наблюдавани онлайн в домовете им.

„Освен от извратеняци, тези видеа се правят и с цел изнудване”, подчерта Колев. Той допълни, че ако монтираме камери в дома си, задължително трябва да сложим сложна, „къдрава” парола с различни цифри, букви и символи. Иначе е много лесно да бъде получен достъп до устройствата, обясни специалистът.

Пуснаха от ареста д-р Венелин Иванов, АГ кабинетът с камерите си работи

Колев каза също, че фирмите, които монтират камери, трябва да познават много добре закона. Те сами трябва да обяснят на клиентите си, къде е позволено да има наблюдение и в кои „интимни” помещения не може, допълни експертът.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай