Стягат още един голям протест в София

Много недоволни хора в столицата ще излязат на улицата в неделя

https://blitz.bg/stolitsa/styagat-oshte-edin-golyam-protest-v-sofiya_news186664.html Blitz.bg

Голям протест стягат в София. В неделя в 11 часа столичани ще се съберат пред храм-паметника "Св. Александър Невски" или пред Народното събрание.

“Зависи от разрешението, но няма да обикаляме улиците”, обяви Методи Митев от групата, която води протестите срещу монополите.

Идеята на Дончо Дудев, Ангел Славчев, Йоанна Иванова и всички други координатори на протести от Софийска област е да се уточнят какви мерки ще вземат до 12 март, когато ще приключи работата на Народното събрание.

“Малко размихме нещата с исканията за Велико народно събрание и за промени в конституцията, за което се изисква много време. Трябва отново да се фокусираме върху исканията, с които тръгнахме. А те са ниски цени на ток и парно и борба с монополите", обясни Митев.

До неделя ще се проведат координационни срещи и в Сливен и Пловдив. Дотогава ще са ясни всички мероприятия.

“Със сигурност ние не призоваваме хората да окупират парламента”, заяви категорично Митев./БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай