СЗО ни проверява заради епидемията от морбили

https://blitz.bg/obshtestvo/szo-ni-proveryava-zaradi-epidemiyata-ot-morbili_news69665.html Blitz.bg

Представители от Световната здравна организация ще направят мониторинг следващата седмица в Сливенска област. Причината е епидемията от морбили и смъртните случаи. Те се интересуват от причините за епидемията и защо в една европейска страна се допуска такова нещо.

Припомняме, в сливенска област смъртните случаи в следствие на усложнение от морбили за повече от 10, като между тях има е три бебета в кърмаческа възраст.

Днес още две деца са починали от морбили в Сливенско. Едното е на 3 години от град Шивачево, а другото на 29 дни от село Градец. 

Във Варна през последните дни пък са регистрирани 86 случая на морбили. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай