Представители от Световната здравна организация ще направят мониторинг следващата седмица в Сливенска област. Причината е епидемията от морбили и смъртните случаи. Те се интересуват от причините за епидемията и защо в една европейска страна се допуска такова нещо.
Припомняме, в сливенска област смъртните случаи в следствие на усложнение от морбили за повече от 10, като между тях има е три бебета в кърмаческа възраст.
Днес още две деца са починали от морбили в Сливенско. Едното е на 3 години от град Шивачево, а другото на 29 дни от село Градец.
Във Варна през последните дни пък са регистрирани 86 случая на морбили. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.