Тихомир Янакиев да каже къде отиде фрезованият асфалт от ул. “Виа Понтика” в Созопол

https://blitz.bg/obshtestvo/tihomir-yanakiev-da-kazhe-kade-otide-frezovaniyat-asfalt-ot-ul-via-pontika-v-sozopol_news1150667.html Blitz.bg

През последните близо две десетилетия красивият ни Черноморски град Созопол все не успява да си избере почтен,компетентен и отговорен градоначалник. Три мандата бившият кмет Панайот Рейзи организира кърджалийски грабеж над бедната созополска община,в резултат на което смени кметския стол с…подсъдимата скамейка. Кариерата му приключи като кмет,избран от ГЕРБ.

Днес по проправената пъртина от Понката / така е известен Рейзи сред съгражданите си / бодро крачи червеният му наследник Тихомир Янакиев,а из улиците на Созопол се говори, че негов ментор е Кирил Добрев от БСП. И те си имат своята Света Троица - боклук,асфалт и бетон.

Ако човек се разходи из созополските улици с идеята да подиша чист морски бризи,да се потопи в атмосферата на древния град и да се полюбува на красивата му природа,неминуемо ще изпита дълбоко разочарование - вятърът е прашен и разнася миризливи отпадъци от преливащите контейнери за боклук ; улиците са като след атака с дронове,осеяни с дупки,пълни с вода, а бетонът хищно превзема последния незастроен баир над Созопол,т.н. кв. “Мисаря”.

Основен строител и инвеститор в квартала е приятелят на Янакиев Любомир Колев - Милионерчето. “Злите езици” говорят за немалък брой раздадени апартаменти в новостроящите се блокове. И всичко това е за сметка на безстопанствено изоставената инфраструктура в останалите квартали и на огромните местни данъци и такси,които плащат техните жители. Въпросните клетници изсипват и десетки милиони в джобовете на фирмии за събиране на отпадъци “Комунал инженеринг” и БИАД - С, където се подвизава дъщерята на бившия шеф на АПИ СВетослав Гласов - Диана Глосова. Друг,небезизвестен, местен герой от кметската компания е Борислав Минев - Чвора…

Но да се върнем към темата за фрезования асфалт : Наскоро,по необясними причини,точно преди откриване на летния сезон,една от най-скъпите улици,може би в цяла България, “Виа понтика” беше безобразно разорана .Апропо,горе-долу половината улица не е ремонтирана от края на миналия век, въпреки че собствениците на имоти около нея плащат най-високите данъци в страната.

Неизвестният строител,спечелил обществената поръчка,вероятно за милиони,е пуснал по една бразда по средата на улицата през около сто метра. И незнайно как,изровеният асфалт,чиято дебелина е трагикомична,около 2 см.,се е озовал върху паркинг в близост до плаж “Каваци”,вместо в асфалтовата база за преработка. Та нали т.н. “улица”,или по-скоро коларски път,е общинска…

СНИМКИ:

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай
2 Коментара
Радев
преди 1 месец

И Тихомир Янакиев ще последва Рейзи към Прокуратурата.

Откажи
Лина
преди 1 месец

Как не го е срам? Ние сме най-лошо управляваната община по Черноморието. Вижте Несебър,Поморие,Балчик,Приморско Царево. Ние сме най-мръсната и неподдържана община.

Откажи