Всички, които нарушават Наредбата за поддържане и опазване на чистотата и управление на отпадъците на територията на Столична община, както и всички останали законови актове трябва да бъдат санкционирани. Това каза председателят на НКЩ Тодор Модев по повод съставения акт на водач на товарен автомобил на ДП „Транспортно строителство и възстановяване” от Столичния инспекторат.
Законът е еднакъв за всички и държавното предприятие „Транспортно строителство и възстановяване”, който е собственик на товарния автомобил, ще си заплати санкцията. Националният кризисен щаб няма ангажименти към изплащането на актове на нарушители.
Тодор Модев е разпоредил спешна проверка на оборудването на цялата мобилизирана техника. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.