Тормоз в Перник: Половин година той обира малки деца

Множество сигнали за противообществени прояви от страна на 17-годишен младеж от областния град били подадени във Второ РУ

https://blitz.bg/regioni/tormoz-v-pernik-polovin-godina-toy-obira-malki-deca_news1075914.html Blitz.bg

17-годишен младеж от Перник ще отговаря за нападения и обири на по-малки деца. За последните 6 месеца срещу него са водени 5 преписки, които са докладвани на прокуратурата, съобщават от МВР Перник.

Множество сигнали за противообществени прояви от страна на 17-годишен младеж от областния град били подадени във Второ РУ, което е в квартал „Изток“, през последните 6 месеца.

Служителите на полицията са извършвали задълбочени проверки по всеки един от тях и материалите са докладвани в прокуратурата с мнение за вземане на възпитателни мерки спрямо тийнейджъра, пише zapernik.com.

Основно оплакванията са били за това, че причаквал по малки от него деца от училища в пернишкия кв. „Изток“ и им взимал парите.

По всичките 5 преписки са установени противообществени прояви и на последното заседание на Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетни и непълнолетни му е наложено наказание „предупреждение за настаняване във възпитателно училище – интернат (ВУИ).

Това което следва е настаняване в такова училище, което действие се извършва след разпореждане от съда.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай