Тревога в Монтана: Морбили порази още четири деца

https://blitz.bg/zdraveopazvane/trevoga-v-montana-morbili-porazi-oshte-chetiri-deca_news1154376.html Blitz.bg
© Envato

За изминалата седмица в Регионалната здравна инспекция в Монтана са регистрирани четири случая на морбили. За един от тях се чака потвърждение от Националната референтна лаборатория в София.

От дребна шарка са се разболели 10 годишно момче от община Якимово, момче и момиче на по 8 години от община Лом.

"Все още няма резултат от изпратената проба от дете на годинка и един месец от община Лом. Към момента не е доказана връзка между болните от морбили, уточни Ива Иванова, директор Дирекция "Надзор на заразните болести" в РЗИ Монтана.

От началото на годината на територията на областта са регистрирани 13 случая на морбили, седем от тях са потвърдени.

"От тези 13 случая пет деца нямат навършена 13-месечна възраст, за да бъдат ваксинирани, 5 са без ваксини, и три са с поставена една доза", допълни Иванова.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай