Уволнени полицаи си учредиха сдружение

https://blitz.bg/obshtestvo/uvolneni-policai-si-uchrediha-sdruzhenie_news69929.html Blitz.bg

49 уволнени висши полицаи учредиха сдружение Алианц за сигурна България. Председател на неправителствената организация е бившият директор на Гранична полиция ген. Красимир Петров, негов заместник е бившият директор на ОДП Кюстендил и Монтана Чавдар Караджов.

Сдружението се дистанцира от политиката и няма да приема ролята на поредния синдикат в МВР.

От Алианц за сигурна България обявиха още, че ще оказват експертна помощ на национално и международно ниво.
Анализите, които бившите полицаи ще правят, щели да са насочени към подпомагане на изпълнителната власт.

Материалите ще бъдат изпращани на президента Георги Първанов, на премиера Бойко Борисов и на всички ресорни институции, допълват от неправителствената организация.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай