В Сърница превантивно свалиха забрадките

https://blitz.bg/obshtestvo/v-sarnica-prevantivno-svaliha-zabradkite_news43065.html Blitz.bg

Директорът на училището в Сърница Ахмед Сиджимов е разпоредил още преди месец ученичките да свалят забрадките и да няма други религиозни символи в школото. Пред камерите на Нова тв, извикани с писмо от недоволен сърничанин, той първоначално отрече за мярката, но след представянето на анкета с жители на родопския град, които я потвърдиха, призна.

"Това, което се говори за Сърница, ни обижда - не искаме да ни определят като фундаменталисти", поясни директорът. Още по време на скандала в Рибново променили правилника за вътрешния ред в училището и на практика въвели предвиденото в новия закон за училищното образование, който още не е приет от Народното събрание.
"Ние сме светско училище и в него се обучават български деца", заяви Ахмед Сиджимов. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай