Варненчета прекараха цяла нощ в Библиотеката

https://blitz.bg/obshtestvo/varnencheta-prekaraha-cyala-nosht-v-bibliotekata_news506926.html Blitz.bg

Десетки деца изживяха приказна нощ във Варненската регионална библиотека "Пенчо Славейков" в навечерието на днешния Световен ден на книгата, съобщи bTV.

Те нощуваха в читалнята на библиотеката, като всяко носеше с спален чувал, фенерче и любимата си книга. Така помещението, което по принцип се асоциира със строгост и тишина, се превърна в импровизиран детски бивак.

"Трябва да дадем на децата възможност да почувстват библиотеката от друг ъгъл. Да се почувстват като част от нас, а библиотеката - като част от своя дом." - коментира директорът Емилия Милкова.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай