Огромна камара отпадъци в квартал „Възраждане“ засне варненец, който не скри възмущението си от гледката, заявиха очевидци. „Що за субстанция имате вместо мозъци? Давате 150 000 евро за жилище, а не давате 100 лева на някой да ви отнесе боклука“, написа авторът на кадрите в социалните мрежи.
Жители на морската столица допълниха, че подобни гледки вече са ежедневие на много места в града. Основният проблем е липсата на контрол и хората разчитат точно на това, каза възмутена гражданка. Докато не се наложат сериозни глоби, тази практика няма да спре, категорични бяха варненци.
В коментарите под публикацията много хора споделиха, че превръщането на междублоковите пространства в сметища отразява липсата на възпитание и отговорност към градската среда. Липсва адекватна реакция от институциите, която да санкционира подобно поведение, заявиха още жители на квартала.