Вдигат "Спартан", за да прибере българите от Ухан ВИДЕО

Министър-председателят Бойко Борисов провежда съвещание във връзка с мерките за ограничаване и разпространение на коронавируса в България

https://blitz.bg/obshtestvo/vdigat-spartan-za-da-pribere-balgarite-ot-uhan-video_news724169.html Blitz.bg

Министър-председателят Бойко Борисов провежда съвещание във връзка с мерките за ограничаване и разпространение на коронавируса в България. Това съобщиха от правителствената пресслужба.

Както БЛИЦ писа на срещата  присъстват вицепремиерът и министър навъншните работи Екатерина Захариева, министърът наздравеопазването Кирил Ананиеви министърът на вътрешните работи Младен Маринов.

Министър Захариева заяви, че предлага да бъде заявен код "Четвърта степен" - и да бъде забраненено пътуването до Китай на българските граждани.

Тя и министър Ананиев отбелязаха, че за българските студенти от Ухан ще бъде изпратен специално самолет "Спартан". Българите ще пътуват със самолет до Франция и от там ще бъдат взети с правителствения "Спартан". 

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай