Веганите скочиха и на цирка!

https://blitz.bg/obshtestvo/veganite-skochiha-i-na-cirka_news595280.html Blitz.bg
Веганите решиха, че отново е време за протест. Този път не изразиха недоволство срещу употребата на животни в цирка, съобщава Bulgaria On Air. 

Според тях, въпреки забраната за използването на диви животни, това все пак се случва. В цирковете се използвали норки и други обитатели на дивата природа, защото не били родени в естествената си среда.

Веганите са категорично против това диви или опитомени животните да бъдат държани цял живот като роби и дресирани по изключително жесток начин.

 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай