ВМА показа писмата, които трогнаха ген. Мутафчийски: „Поклон пред всички вас“

По повод Игнажден Военномедицинска академия публикува истински писма от пациенти, изпълнени с признателност и уважение към лекарите

https://blitz.bg/obshtestvo/vma-pokaza-pismata-koito-trognaha-gen-mutafchiyski-poklon-pred-vsichki-vas_news1125247.html Blitz.bg

Военно медицинска академия показа какви писма са получени до здравното заведение. В официалната фейсбук страница на болницата бяха публикувани благодарствени писма, адресирани до ген. Венцислав Мутафчийски.

Повод за публикуването им е Игнажден. Ето какво се казва в поста:

🙏На Игнажден – думите, които носят добра година

Българската традиция повелява: на Игнажден каквото първо прекрачи прага, такава ще е и годината. Във Военномедицинска академия (ВМА) всеки ден прага прекрачват хора с различни съдби, диагнози и страхове. А това, което ги посреща, много често е едно и също – професионализъм, ред и човечност.

🙏Днес, на Игнажден, оставяме доброто да влезе първо. С думи на пациенти – истински и неподправени.

🙏„Уважаеми генерал Мутафчийски,

Чрез Вас искам да изкажа най-дълбока благодарност и възхищенията си като лежащо болна в пулмологичното отделение на ВМА. Попаднах там по спешност. Още от спешното отделение ме впечатлиха топлото човешко отношение на лекари, сестри и санитари.

Същото отношение се потвърди и в болничната стая. Имах усещането за добре "смазана машина", чрез която всичко се движи като на конвейр, с подчертано човешко и професионално отношение към болния.

Впечатляващи са ред и чистота!

Благодаря и поклон за човещината, която усетих тук, която за съжаление е доста голям дефицит за нашето общество!

21 дни след изписването ми бях на контролен преглед в ДКЦ – 227 кабинет. Тук отново изпитах гореизпитаното чувство за добре "смазаната машина".

С огромно БЛАГОДАРНОСТ и УВАЖЕНИЕ,“

М. Дамянова

🙏„Уважаеми проф. д-р Мутафчийски,

Бих искала искрено да изразя своята дълбока благодарност към началника на Клиниката по гастроентерология проф. Крум Кацаров, доц. д-р Здравко Дунков, както и към целия екип от лекари, медицински сестри и санитари за високия професионализъм, всеотдайността и грижите, които ми бяха оказани по време на моето лечение във ВМА.

Още от първия миг на постъпването ми в клиниката получих не само навременна и компетентна медицинска помощ, но и човешко отношение, внимание и търпение, които ми дадоха спокойствието и увереността, че се намирам на правилното място. Организацията на работата, ясната комуникация и готовността на целия екип да отговаря на въпросите ми изиграха огромна роля за по-лекото преминаване през този труден за мен период.

Изключително високо ценя усилията на всички – от лекуващите лекари, през медицинските сестри, до санитарите, които ежедневно полагат грижи за пациентите с уважение и внимание към всеки детайл. За мен това е пример за истински професионализъм и морал в медицината.

Благодаря Ви, че поддържате толкова висок стандарт на медицинска помощ и че във ВМА пациентът винаги е поставен в центъра на грижата. Пожелавам на Вас и на целия екип много здраве, сили и бъдещи професионални успехи.“

70-годишната А. Панчева

🙏„Искам да изкажа огромната си благодарност към МБАЛ-Пловдив към ВМА с началник полковник д-р Ангел Гозманов. Искам с цялото си сърце да благодаря на д-р Борис Боев началник на Клиника по хирургия, на д-р Видев, на д-р Яръмов, които ми спасиха живота.

Благодаря на вашия изключителен професионализъм и отдаденост към пациентите. Благодаря за грижите и вниманието. Благодаря че ви има и сте изградили най-прекрасния екип от високо квалифицирани адекватни и компетентни медици.

Благодаря на всички лекари, медицински сестри, санитарки и всички от реанимация за човечността, грижите и милото отношение.

Всички вие сте пример не само за медици, но и за хора.

Бъдете здрави и благословенни.

Поклон пред всички вас.“

С уважение и респект,

Жана Гачева

🙏„Уважаеми генерал-майор Мутафчийски,

Чрез това писмо искам да изкажа своята благодарност към служителите в ръководената от Вас институция. Пациент съм на ВМА от 2020 година, когато бях диагностицирана с онкологично заболяване. Оттогава до днес съм била в Клиниката по ортопедия и травматология, където ме оперира д-р Георги Ковачев. Два пъти съм имала интервенции в Клиниката по гръдна хирургия от проф. д-р Георги Байчев и проф. д-р Деян Йорданов, в Клиниката по гастроентерология за мен се грижиха гл. ас. д-р Иван Попадийн, д.м. и д-р Кристиян Велинов. Тази годна беше открита метастаза в главния мозък, която успешно беше отстранена в Клиниката по неврохирургия, където огромната ми благодарност е за доц. д-р Владимир Пранджев и д-р Доника Везирска.

През всичките години заболяването ми е проследяване и лекувано в Клиниката по медицинска онкология от д-р Добромира Петкова, д-р Венета Петрова, д-р Антоан Гарев, д-р Никола Добрев, д-р Константина Панова, д-р Цветелина Игнатова, ръководени от проф. д-р Жасмина Михайлова д.м.

Благодарна съм на д-р Албена Факирова от клиниката по Обща и клинична патология за точното диагностициране.

Изказвам благодарност също и на всички медицински сестри и санитарки, с които се срещнах през тези пет години.

ГОСПОДИН ГЕНЕРАЛ-МАЙОР,

Работещите в ръководената от Вас институция са изключителни професионалисти, хора с големи сърца, отдадени на грижата за пациентите! Пожелавам на всички здраве и нека Военномедицинската академия да продължава да се развива и да се утвърждава като водеща болница в България!

С уважение,

К. Кръстева

Искрена благодарност към Вас и Вашия екип

🙏„Уважаеми проф. Такоров,

Преди една година, по време на обикновен профилактичен преглед, ми откриха аденом на надбъбречната жлеза. Слава Богу, доброкачествен. В онзи момент бях уплашена, но срещата с Вас ми даде спокойствие и увереност, че съм в най-добрите ръце.

Преди операцията имах възможност да избера между две болници и трима лекари, но се доверих именно на Вас – и днес съм безкрайно благодарна за това решение.

Вашият професионализъм, човечност и спокойствие ми вдъхнаха увереност и сигурност още от първия разговор. Благодарение на Вас операцията премина леко. Днес се чувствам отлично и с дълбока признателност си спомням за грижата и вниманието Ви.

Искам да изкажа своята искрена благодарност и към целия Ви екип – лекари, анестезиолози, сестри и санитари, които с професионализъм, търпение и доброта направиха престоя ми в болницата спокоен и сигурен.

От сърце Ви благодаря, че бяхте до мен в този важен момент и че вложихте толкова грижа и внимание във възстановяването ми. Пожелавам на Вас и целия Ви екип здраве, сили и още много професионални успехи! Поклон до земята.“

С най-добри пожелания: Кр. Бунева

🙏„Уважаеми д-р Мутафчийски,

Пиша Ви, за да изкажа благодарност за професионализма на д-р Мария Иванова-Стоянова от отделение „Спешна токсикология“.

Дълго време имах медицински проблем, на който не можех да намеря адекватно лечение.

Консултирах се с различни специалисти, но те лекуваха симптомите, а не причините и проблемът ми оставаше.

Накрая реших да се насоча към ВМА-София, тъй като веднъж съм се лекувал при вас и получих професионално лечение.

Така достигнах до д-р Мария Иванова-Стоянова. Тя ме прегледа, прие ме за болнично лечение, направи ми редица изследвания и консултации.

Сега три месеца след като съм бил под грижите и надзора й има видимо подобрение на проблема ми.

Заради цялото отношение и професионализъм, единственото което мога да кажа за д-р Мария Иванова-Стоянова е само БЛАГОДАРНОСТ!“

С уважение,

Гр.Статев

🙏„Генерал Мутафчийски,

Обръща се към Вас една възрастна жена, която посети ВМА в началото на месец ноември тази година при д-р Лазар Узунов. Аз съм с много заболявания. Имах голям проблем със съня и цялото ми тяло нощно време изгаряше от топлина, но температура нямах.

Ходих при няколко лекари, но без успех. Д-р Узунов ме изслуша и разпита много внимателно и ми назначи лечение, от което се почувствах добре.

Освен че ми назначи терапия, той лекува и с топлите си и вежливи думи и загрижеността да помогне.

Изказвам чрез вас горещата си благодарност към него и му пожелавам много, много здраве и все така да помага на болните.

Благодаря от сърце!“

Г. Тодорова

🙏На Игнажден вярваме, че първата стъпка задава посоката. Нека тези думи бъдат полазникът на ВМА за идващата година. Пожелаваме на всички медици и служители здраве, сили и увереност, че трудът им има смисъл – защото е видян, усетен и запомнен. Нека доброто, което давате, се връща многократно.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай