Южна Корея помага на България за преборването с К-19

Министерството на здравеопазването разреши южнокорейски медикамент за лечение на пациенти с COVID-19 - Regdanvimab

https://blitz.bg/zdraveopazvane/yuzhna-koreya-pomaga-na-balgariya-za-preborvaneto-s-k-19_news855611.html Blitz.bg
Пациентите с коронавирус и в България ще могат да бъдат лекувани и с южнокорейския медикамент Regdanvimab. 

Това става със заповед на здравния министър д-р Стойчо Кацаров, с който той е включен в списъка на лекарствените продукти, които са разрешени за употреба в страна - членка на Европейския съюз, но не се разпространява на българския пазар.

Това се случва на основание на няколко медицински становища - на СБАЛИПБ „Проф. Иван Киров“ ЕАД, София, от Изпълнителната агенция по лекарствата, както и от Експертния съвет по медицинската специалност „Инфекциозни болести”.

Държавата вади още милиони за нови лекарства за лечение на K-19 

Медикаментът може да се прилага само са лечението на възрастни пациенти.

Според листовката на ЕМА Regdanvimab е подходящ ковид болни, за които не необходим допълнителен кислород и са изложени на висок риск от прогресивен до тежък COVID-19.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай