Залята с леген с вода кърджалийка се жалва от домашно насилие, но...

https://blitz.bg/regioni/zalyata-s-legen-s-voda-kardzhaliyka-se-zhalva-ot-domashno-nasilie-no_news657522.html Blitz.bg
ml PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/loose.dtd"> Кърджалийка поиска защита от домашно насилие защото била… залята с един леген вода от родната си сестра. „Атаката”, подходяща по-скоро за сценарий на епизод от ТВ ситуационна комедия, премина с цялата си сериозност на две съдебни инстанции.

Семействата на двете сестри живеят в двуетажна къща в Кърджали. От година обаче отношенията им били обтегнати. Наложило се една от сестрите да повика полиция защото била залята с леген вода от терасата на роднината си. Измокрената жена се възмутила, но негодуванието й станало още по-голямо когато на следващия ден била предприета нова атака. Отново леген с вода се изсипал над главата й. Благодарение на сина на потърпевшата, който я дръпнал настрана, жената не била уцелена. Атаките с пълни легени продължили още няколко пъти, пише 24rodopi.com.

Първоначално Районният съд в Кърджали разпореди „сестрата с легена” и дъщеря й да се въздържат от домашно насилие спрямо потърпевшата от водните атаки. Както и да платят глоби от по 200 лева.

Окръжният съд обаче отмени решението. Обясненията на потърпевшата в първото заседание и в жалбата били различни. Не ставало ясно точно в кой ден срещу нея се хвърлили няколко легена с вода, които избегнала, и в кой била залята.

Магистратите обезсилиха издадената заповед за защита от домашно насилие, а потърпевшата ще трябва да плати разноски на сестра си и племенницата си в размер на 880 лева.


 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай