Запорираха 12 апартамента за пране на 2 млн. лева

https://blitz.bg/obshtestvo/zaporiraha-12-apartamenta-za-prane-na-2-mln-leva_news79956.html Blitz.bg

Бизнесмен може да се прости с имущество за 11 млн.

Бизнесмен остава гол като пушка заради пране на 2 милиона лева. Пернишкият окръжен съд запорира имущество за 11 милиона на Венцислав Йорданов.

По настояване на комисията Кушлев под запор са поставени 11 апартамента на бизнесмена в София, един в Перник, кафене, магазин, 19 банкови сметки, 30 камиона и 9 леки коли на Йорданов, пише Стандарт.

От комисията започнали проверка на бизнесмена след сигнал от прокуратурата, че е обвиняем за пране на пари, самоуправство и кражба. Делото е заради незаконната кариера в село Студена, от която фирмата на Йорданов „Надежда Ви” няколко години е добивала инертни материали.

Експертите на Кушлев се разровили в данъчните книжа на бизнесмена и открили несъответствие между доходи и харчове. Предстои да бъде внесен иск за конфискация на имуществото, придобита от престъпна дейност. Комисията обаче ще изчака да приключи наказателното дело.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай