Засега без промени в закона за парното

Не е вярно, че хората няма да могат да се откажат от услугата, казва депутатът Диан Червенкондев

https://blitz.bg/obshtestvo/zasega-bez-promeni-v-zakona-za-parnoto_news136231.html Blitz.bg

Към момента няма конкретни предложения за промяна в закона, касаещ потребителите на парно. Това обяви пред bTV депутатът от ГЕРБ Диан Червенкондев.

Според него няма нищо вярно в тезата, че хората няма да могат да се откажат от услугата. Червенкондев уточни, че зам.-министърът на икономиката Валентин Николов не е споменавал подобно нещо.

"Водят се непрекъснати разговори с гражданските сдружения. Идеята 51% от живеещите в сградата да решат дали да има парно най-вероятно ще се наложи и така ще се промени настоящото статукво, което изисква 2/3 от гласовете за изключване на инсталацията. Това е един вид демокрация", добави депутатът.

Ако се стигне до този момент, сметки от „Топлофикация” няма да има. “Насила хубост не става”, коментира депутатът и допълни, че ако има недоволни от услугата, те ще могат да се откажат от нея, въпреки че ще им е нужна подкрепа от съседите.

”Добре да се инвестира в дистанционните уреди за отчитане на парно. Такова устройство ще струва около 120 лв. за едно семейство”, уточни Диан Червенкондев.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай