Мъж реши да се лекува сам от коронавирус с ново лекарство и умря веднага

Фаталният край настъпил 30 минути след приема на препарата без рецепта

https://blitz.bg/zdraveopazvane/mazh-reshi-da-se-lekuva-sam-ot-koronavirus-s-novo-lekarstvo-i-umrya-vednaga_news734874.html Blitz.bg
Американец на възраст малко над 60 години е починал, след като е приел антималарийно лекарство без рецепта при опит за лечение на коронавирус, се казва в изявление в понеделник на здравната компания Banner Health, цитирано от БНР.

"Мъж е умрял и съпругата му е в критично състояние, след като двойката, която е малко над 60-те години, е погълнала хлорохин фосфат (известно още като хлороквин – бел.ред.).

В рамките на тридесет минути след приема двойката изпитва незабавни ефекти, изискващи спешното им приемане в близка болница на Banner Health", се казва в изявлението.

По-рано президентът на Съединените американски щати Доналд Тръмп заяви, че антималарийните лекарства, потенциално ще "променят играта" с коронавируса и ще се предлагат в Ню Йорк и други места от вторник, като преди това той препоръча хидроксихлорохин и азитромицин да се използват заедно "незабавно".
 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай