Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов директно попита своя депутат Любен Дилов-син дали наистина е заспал в пленарна зала. Това се случи по време на посещението на Борисов в Айтос, където той седна на една пейка с Дилов да обсъдят предизборната ситуация.
Припомняме, че камерите на БНТ хванаха в сладка дрямка Дилов-син, докато текат дебатите за Борда за мир в пленарната зала. Депутатът не отрече този факт и дори в профила си във Фейсбук обясни с чувство за хумор как се е стигнало до ситуацията.
"Дремна ли?", попита Борисов Любен Дилов-син на пейката в Айтос.
"Сънувах, че ПП-ДБ са на власт и сменят всички полицейски началници, всички областни управители и зам. областни", каза Дилов.
"Ама ти верно ли заспа?", пита Борисов.
"Може би за минута. Нямаше дебат, в който да не съм участвал. Разправяхме се, карахме се, разправяхме си вицове. от трибуната. Обаче, сори, ама Мартин Димитров като вземе думата...", обясни се Дилов.

"И заспа", засмя се Борисов.
"Трябва да го използват този човек в операционните зали", предложи Дилов.
"А, вместо анестезиолог", съгласи се лидерът на ГЕРБ.
"Имам един приятел, който заспива на опера и на театър, но при него е, че спял и в антракта. А ти спиш като кукумявка. Слушаш ги, обаче си дремеш", разказа още Борисов и го пита по време на почивка ли е спал.
"Не, бе, по време на дебат, ама беше толкова скучен, че нямаше никой в залата", обясни Дилов.