България ще има правителство след 23 дни. Това заяви в Монтана водачът на листата на Коалиция за България в района Младен Червеняков, цитиран от bTV.
По думите му новият кабинет ще бъде съставен с мандата на БСП, но в него ще влязат представители на парламентарни и извънпарламентарни партии. Освен това той ще има експертен характер и ще бъде правителство на националното съгласие.
Според Червеняков една от първите мерки, които 42-рото Народно събрание трябва да предприеме, е да промени закона за забрана на тютюнопушенето. „Забраната няма да бъде премахната тотално, но ще се върнем към помещения за пушачи и непушачи в заведенията, допълва социалистът. - ГЕРБ трябва час по-скоро да надмогнат чувствата си, да върнат мандата, за да продължи процедурата по-нататък, която да доведе до ново правителство.” /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.