Цончо Ганев избухна срещу кабинета "Желязков", иска да падат глави!

Депутатът от "Възраждане" се възмути от това, че се правят констатации за това, че от партията "протакват времето"

https://blitz.bg/politika/concho-ganev-izbuhna-sreshtu-kabineta-zhelyazkov-iska-da-padat-glavi_news1070880.html Blitz.bg

Фактът е, че всички застанаха срещу "Възраждане", както в парламента, така и някои от партиите извън него. И то ден след протеста, който стана известен в цяла Европа, заяви Цончо Ганев от "Възраждане".

"Към днешна дата - да, срещу всички сме. Това не ни притеснява, защото зад нас са нашите избиратели".

Той заяви, че от "Възраждане" искат "като начало веднага оставка на правителството". Според него това, което се случва в парламента е "пълзящ фашизъм и тоталитаризъм по отношение на опозицията".

"Забрана, гонене, пръскане, биене на протести".

Цончо Ганев заяви, че в момента има "политически затворници" по повод задържаните по време на протеста на партията пред сградата на ЕК. Когато имате обвинение за хулиганство и ви сложат постоянна мярка "задържане под стража", а за тероризъм ви отнемат паспорта и не можете да напускате страната, това какво е - попита депутатът.

"Задържането на тези четирима млади българи само защото са били на протест. Донесоха кашон с яйца и започнаха да ги хвърлят. Това са обвиненията към тях - за яйца, а не за предмети".

Това са политически репресии, заяви Ганев. Случващото се в сръбския парламент не е осъдено от никой, не е обявено за фашизъм от ЕК, от нашите демократични партии. Но в България има проблем, уточни той пред обществената телевизия.

"И стигаме до момента, в който в зала се гони депутат само и единствено, защото от трибуната е казал, че Бойко Борисов е мутра и престъпник".

Депутатът от "Възраждане" се възмути от това, че се правят констатации за това, че от партията "протакват времето".

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай
2 Коментара
АЛО
преди 1 година

АЛО. АБЕ СМОРХАУЗЕН БЪРЗО НА ЛАДА КАЛИНА И ГАЗ КЪМ БУРГАС НА ФЕРИТО ЗА ГРУЗИЯ А ОТ ТАМ НАПРАВО КЪМ МОСКОВИЕТО КЪДЕТО ПРОЯВИ КАТО ВАШИТЕ СЕ СМЯТАТ ЗА АНТИДЪРЖАВНА ИЗМЯНА. ПОСЛЕ ЕТАП, КОЛИМА, ЗОНА И Т.Д. А ДА И ХЕР ФЛИК БАЗ ОЧИЛЦАТА ДА НЕ ЗАБРАВИШ ДА ВЗЕМЕШ. ТАМ ТОЙ ЕДВА ЛИ ЩЕ СТОИ СЪС СКРЪСТЕНИ АЛА МУСОЛИНИ РЪЧИЧКИ НА ГЪРДИТЕ ПЕРЕД МУСОРОВ.

Откажи
zapaljanko
преди 1 година

Към кретена АЛО, пишещ неграмотно с главни букви: бегай да крепиш чреслата на шишо и тиквата от герб, миндил!!!

Откажи