Депутатите не искат комисия да разнищва оградата ни с Турция

Ангел Найденов обеща да има наказани, макар и да няма сериозни нарушения

https://blitz.bg/politika/deputatite-ne-iskat-komisiya-da-raznishtva-ogradata-ni-s-turciya_news259595.html Blitz.bg

Депутатите не искат да разследват къде са потънали парите за оградата по границата ни с Турция. Парламентът отхвърли идеята на ГЕРБ, която бе дискутирана в сряда, а днес бе само гласуването.

30-километровата ограда е от Елхово до Болярово. В пленарната зала вчера военният министър Ангел Найденов заяви, че всички факти и обстоятелства около изграждането на защитното съоръжение вече са изяснени. Имаше няколко проверки и сериозни нарушения няма. За пропуските в процедурите вече са определени кръг виновни лица, които ще бъдат наказани.

Найденов обвини ГЕРБ, че умишлено създават напрежение в армията. Според него първоначалната оценка на проекта е била за около 7 млн. лева и то без ДДС.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай