За единство в парламента призоваха от Движението за права и свободи (ДПС) от парламентарната трибуна при началото на 52-ото Народно събрание (НС).
"Приветствам всички вас. Днес утвърждаваме демокрацията като жив и непрекъснат процес. Демокрацията не е даденост.
Волята на избирателите беше ясна и ние сме длъжни да се съобразим с нея. Затова призовавам всички народни представители да работим заедно. ДПС винаги е отстоявала принципите на демокрацията.
Те са реалната основа към държавата. Различията не трябва да ни раздалечават, а да ни обединяват.
Да се обединим около стратегическите цели. България е най-силна, когато е единна. България се нуждае от ясна визия и устойчива политика", обяви Айтен Сабри.
"Градивно партньорство с евроатлантическата общност. ДПС ще подкрепя всяка политика, която е за свободата на хората. Вярваме, че държавността се измерва с достойнство.
Ще отстояваме равнопоставеността на всеки български гражданин. Политическият диалог е важен. Нека този парламент да е пример за държавническо мислене. ДПС поставя интересите на България над всичко. След всяко решение стоят реални човешки съдби", допълни тя.