Лидерът на “Възраждане” Костадин Костадинов отново отправи критики към председателя на парламента Наталия Киселова.
При едно от излизанията си на трибуната Костадинов упрекна Киселова в прилагане на двойни стандарти, позволявайки лидерът на МЕЧ Радостин Василев да обижда народният представител от “Възраждане“ Цончо Ганев.
“Допуснахте един народен представител да се упражнява доста нецензурно по адрес на друг народен представител. Двойният стандарт не ви прави чест. Всъщност вашите дни като председател като Народното събрание изтичат.
Ние вече три пъти дотук ви искаме оставката. Престанете да проявявате двоен стандарт. Само към нас сте изключително придирчива“, заяви от трибуната Костадинов.
Преди Костадинов недоволство от начина на водене изрази и Красимира Катинчарова от “Величие”, която упрекна Киселова, че не отпуска достатъчно време при регистрациите за кворум.
След края на критиките срещу председателя на парламента, Христо Гаджев от ГЕРБ направи три предложения за гласуване – за разместване на днешната програма на Народното събрание; удължаване на работното време на парламента до изчерпването на дневния ред; и проверка на кворума в залата.
Първите две предложения бяха гласувани и приети, а проверката на кворума установи, че в пленарна зала присъстват 122 народни представители.
След това депутатите започнаха работа по същество с обсъждането на второ четене на промени в Закона за насърчаване на инвестициите, свързани с продажбата на “Лукойл“.