Лъсна ще падат ли глави до часове в кабинета "Желязков"

Станислав Балабанов призна, че правителството ще се готви за управление в четиригодишен мандат

https://blitz.bg/politika/lasna-shte-padat-li-glavi-do-chasove-v-kabineta-zhelyazkov_news1076696.html Blitz.bg

Жалко е, че такива трагедии, които се случват ежедневно, защото това е поредната такава трагедия, трябва да се станат, за да се време крайно решение. 

Това заяви в ефира на Нова телевизия политикът от ИТН Станислав Балабанов относно случая с загиналата в катастрофа 12-г. Сияна.

"След като някой се крие, няма аргументи по темата и не иска да дава допълнителна информация, трябва да подаде оставка", смята Балабанов за шефа на АПИ. 

"Министър Иванов например веднага предприе действия. Министерството работи, но АПИ мълчи", добави той.

"Утре ще са децата на други. Не можем да оставаме безучастни в тези процеси, а напротив - за да има държава и да си личи, че тя действа, трябва да се взимат решения", категоричен е политикът. 

По думите му Законът за движение по пътищата трябва да е изцяло нов, а не да се прави кръпка по кръпка. 

"Трябва да сме безкомпромисни", заяви депутатът.

Рокади в кабинета "Желязков"

Балабанов бе помолен да коментира искането за оставка на вътрешния министър Даниел Митов: 

"Той има достатъчно ясни доводи. Ще видим какъв ще бъде ефектът. Когато говорим за контрабанда, трябва да сме наясно, че това е типично опозиционна тема. Монетата има две страни за съжаление. Когато говорим за корупция, има много примери за тези, които защитават тезата, че министърът не си върши работата, бяха снимани с пачки и пудели", припомни той.

"ПП допреди няколко месеца, докато бяха във властта, бяха лицето на тази контрабанда", добави политикът. 

"След като министър Митов е предприел конкретни действия, вече ще се гледа какъв ще е ефектът от тях. Ако продължава да има проблем, всички ще си понесат отговорността", коментира Балабанов.

Драмата с Теодор Георгиева

"Съпругът й беше наш колега народен представител. Той беше по-скоро експерт, не е бил част от политическата партия. Това, че съпругата му е предмет на разследван в момента, не касае професионалните качества на съпруга й", заяви Балабанов. 

"По отношение на Георгиева, има две линии на развитие. Уважавам действията на Кьовеши като пример за това как една държава като Румъния ни изпревари през последните години. Тя се грижи за безпристрастна прокуратура. Тя обаче вижда проблем с Теодора Георгиева, която е главна героиня в едни кадри от офиса на Пепи Еврото. Това касаят професионалните качества на Георгиева", смята той.

Противопоставяне в НС

"Пеевски е част от опозицията. Омръзна ми да говоря за това има ли влияние той в изпълнителната власт, докато аритметиката е нещо много точно. Мнозинството в НС е ясно равнопоставено. Колегите от АПС са част от това мнозинство", заяви Балабанов. 

"Пеевски е част от останалите 119 души, а ние сме 121 народни представителя", обясни той. 

"Ние не можем да влезем, нито в словото, нито в позициите на конкретни политически лидери. Всеки може да гласува както прецени в зала. Не мислете, че ще ходим при опозицията да ги молим да не гласуват или да гласуват някак, за да не ги пришият към мнозинството", добави Балабанов. 

"Съветът за съвместно управление скоро ще се събере по отношение на законодателната програма на този кабинет. Тя ще е за 4-годишен мандат. За да няма напрежение за регулаторите, ще останат на заден план", анонсира той в завършек. 

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!

Коментирай
10 Коментара
Аз
преди 9 месеца

И Балабанов не си пие хапчетата.

Откажи
Бик
преди 9 месеца

Балабанов, турчино, скрий се някъде вече! Не ставаш за нищо!!!

Откажи
Бик
преди 9 месеца

Балабанов, турчино, скрий се някъде вече! Не ставаш за нищо!!!

Откажи
Бик
преди 9 месеца

Балабанов, турчино, скрий се някъде вече! Не ставаш за нищо!!!

Откажи
Алънк
преди 9 месеца

Тоя нищо не разбира,имат още 4 седмици

Откажи
Сдс
преди 9 месеца

Алънк ли си Балък ли си....ти па много ги разбираш.

Откажи
l Gros
преди 9 месеца

Абсолютен аутсайдер. ИТН на следващите избори ще бъде по 4 процента. Както едно време НДСВ.

Откажи
Кирил
преди 9 месеца

Абе я някой да ми каже МВР и в частност КАТ някога да са затворили път ,че не отговаря на изискванията или не е правилно обозначен? Няма! Е и как да очаквате тогава да има някакви промени в положителна насока?

Откажи
Иван
преди 9 месеца

Първо оправете пътищата,все шофьорите виновни,след това нека има наказания!

Откажи
Иван
преди 9 месеца

Първо оправете пътищата,все шофьорите виновни,след това нека има наказания!

Откажи