Партиите, които създадохме Движение "Напред", бяхме водени от желанието за консолидация и обединени усилия в условията на настъпваща финансова криза, задълбочаваща се политическа криза, нереализирано еврочленство. Като представители на значителна част от българската икономика, съзнаваме своята отговорност пред българските граждани. Водени от това чувство за отговорност и поставени в нова предизборна ситуация, създадена от управляващата тройна коалиция, продължаваме напред като партия ЛИДЕР. Това се казва в официалната позиция на партията, изпратена до медиите.
Разчитаме, че общите политически приоритети ще ни консолидират с нашите партньори от коалицията - ВМРО, ЗНС и Гергьовден по пътя на реализирането им в следващия парламент.
Вярваме, че политическият прагматизъм ще надделее над всички емоции в името на възраждането на българската икономика и изграждането на България като правова и добра за живеене държава.
За партия ЛИДЕР няма интереси по-големи от тези на хората, които ни вярват и които никога няма да предадем, се казва още в декларацията. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.