Външният министър на България Велислава Петрова отново прикова погледите върху себе си. И има защо. Стил, шик, сексапил. Това излъчваше дипломат №1 на страната по време на срещата с кмета на община Ниагара Фолс, Канада, Джим Диодати, който е на посещение в България за укрепване на културната дипломация.
Припомняме, че Петрова привлече обективите върху себе си и в четвъртък. Това стана по време на розговора ѝ с турския министър на външните работи Хакан Фидан.
Снимки от събитието, разпространени от пресцентъра на Министерството на външните работи (МВнР), предизвикаха лавина от коментари заради голите рамене на министърката, които според критици грубо нарушават държавния етикет.


За важната среща Велислава Петрова е заложила на модел на марката Karen Millen - рокля от ленена смес с вталена миди пола тип „молив“ и асиметрично деколте.

На днешната среща Петрова и Диодати бе дадена изключително висока оценка за личната ангажираност на кмета Диодати към инициативите на многобройната българска общност в Ниагара Фолс.
Бе отбелязана и неговата последователна подкрепа за популяризирането на българската култура и традиции в Канада.
Двамата събеседници изтъкнаха сериозния принос на нашите сънародници зад Океана за икономическия, обществения и културния живот на страната, както и ролята им на мост между двете държави.
Благодарение на активната диаспора, емблематични български продукти като розата и киселото мляко се радват на все по-голяма популярност сред канадците.
Българският първи дипломат и кметът на Ниагара Фолс обсъдиха и възможностите за обмен на добри практики в туризма, както и изграждането на разпознаваем бранд „България“ на световната сцена.
Министър Петрова посочи успешния модел на канадския град като глобална дестинация. От своя страна Джим Диодати подчерта огромния потенциал на страната ни, предвид богатото културно наследство и природни дадености.
Според него България притежава уникални ресурси, които заслужават много по-широка международна разпознаваемост, за да се утвърди страната като притегателен център за чужди туристи и инвеститори.
В края на официалната среща кметът Диодати подари на министър Петрова картина на Ниагарския водопад. Именно с неговото ключово съдействие природният феномен се осветява всяка година в цветовете на българския трибагреник по повод Националния ни празник – 3 март.