Гражданската организация "Електронна граница" ще сезира Конституционния съд, ако промените в Закона за електронните съобщения останат във вида, приет от парламента.
Според представителя на организацията Делян Делчев се запазва контрола на трафичните данни чрез интерфейс.
Между двете четения на промените в закона управляващите само са подменили термина "интерфейс" със "системи за мониторинг и други входно-изходни програмно-технически средства", разясни той.
По този начин според него операторите ще бъдат длъжни да въведат и поддържат интерфейс система.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.