МВР все пак си запазило следенето в интернет

https://blitz.bg/politika/mvr-vse-pak-si-zapazilo-sledeneto-v-internet_news70565.html Blitz.bg

Гражданската организация "Електронна граница" ще сезира Конституционния съд, ако промените в Закона за електронните съобщения останат във вида, приет от парламента.

Според представителя на организацията Делян Делчев се запазва контрола на трафичните данни чрез интерфейс.

Между двете четения на промените в закона управляващите само са подменили термина "интерфейс" със "системи за мониторинг и други входно-изходни програмно-технически средства", разясни той.

По този начин според него операторите ще бъдат длъжни да въведат и поддържат интерфейс система.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай