Поредна рокада в Министерство на културата. Националният фонд "Култура" има нов директор.
София Щерева поема институцията, след като Красимир Димитров е подал оставка поради невъзможност да се справи с работата, пише "Стандарт".
София Щерева
Национален фонд "Култура" е един от ключовите институти, отговорни за финансово подпомагане на държавни и частни културни оператори.
София Щерева е била член на борда на директорите на ТВ 7. През 2015 г. е назначена за директор на Дружеството за колективно управление на правата на продуцентите и изпълнителите на музика (ПРОФОН), където работи до 2022 г. Щерева е магистър "Маркетинг" и "Мениджмънт на търговската дейност" и има дългогодишен опит в телекомуникационния сектор и медиите.
БЛИЦ припомня, че от встъпването в длъжност новият министър Мариан Бачев методично отстранява ключови фигури - заместници, директори на институции като НИНКН, ръководители на дирекции.
Предни дни стана ясно, че от екипа на културния министър си тръгва последният зам.-министър от служебния кабинет - музикантът Калин Вельов.