Областният управител на Софийска област хвърля оставка

В своя пост Димитров заявява, че няма да чака „благоразположението“ на управляващите и сам ще се оттегли от поста

https://blitz.bg/politika/oblastniyat-upravitel-na-sofiyska-oblast-hvarlya-ostavka_news1151261.html Blitz.bg

Областният управител на Софийска област Иван Димитров обяви, че ще подаде оставка още в понеделник. Това стана ясно от негова публикация във Фейсбук, в която той се обръща директно към вицепремиера Иво Христов.

В своя пост Димитров заявява, че няма да чака „благоразположението“ на управляващите и сам ще се оттегли от поста. По думите му, той и близките му „не са с отпаднала необходимост“, като допълва, че не се нуждаят „цял вицепремиер да се грижи за човешкото им развитие и еволюция“.

В публикацията си областният управител отправя и благодарност към премиера Андрей Гюров за възможността да бъде част от неговия екип. Според Димитров, по време на мандата са били организирани „най-честните и прозрачни избори“, както и са били придвижени важни проекти и задачи за жителите на Софийска област.

„Това е нещо, от което изпитвам професионално удовлетворение, въпреки че остана много работа за вършене“, посочва още той.

Оставката на Иван Димитров идва на фона на политическо напрежение и вероятни промени в изпълнителната власт, като към момента не е обявено кой ще поеме поста на областен управител на Софийска област.

 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай
1 Коментара
Гуфи
преди 1 месец

като му прочетеш поста виждаш, че явно доста жлъч е насъбрал, че няма да продължи да си кеси на топло висше държавно местенце... о, ужас и безумие! Да не го мислим обаче.. защото който е бил на такава длъжност.. изведнъж придобива я цял соларен парк, я хотел, а нещо друго голямо...

Откажи