Сайтът noresharski.com, който определя себе си като „антиправителствена информационна служба“ и информира за подробности около протестите, съобщи, че премиерът Пламен Орешарски има резервация за почивка в Евксиноград до 15 август.
По принцип държавната резиденция е отворена и за свободно посещение от граждани, освен през месец август, когато по традиция е запазена само за управляващи. Премиерът обикновено отсяда в т.нар. „Слънчево бунгало“, което е разположено в близост до самата плажна ивица и гарантира максимално уединение и спокойствие, информира сайтът на протестиращите.
Под публикацията на новината във Фейсбук пък те умуват: „Да го поздравим?“.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.