Путин ни отряза за енергийната среща

https://blitz.bg/politika/putin-ni-otryaza-za-energiynata-sreshta_news45293.html Blitz.bg

Руският премиер Владимир Путин няма да участва в енергийната конференция в София тази седмица. Вместо това той ще се срещне с българския си колега следващата седмица в Москва, предаде Ройтерс.

Говорителят Дмитрий Песков заяви, че промяната в плана не е свързана с проблеми в преговорите с България за газопровода Южен поток.

Песков посочи, че тъй като се очаква българският премиер Сергей Станишев да бъде в Москва на 28 април, няма смисъл от протоколна гледна точка Путин да го посещава в София само няколко дни по-рано.  "Би било по-добре Станишев да дойде тук, за да обсъди цялата ситуация, вземайки предвид резултатите от конференцията", допълни Песков.
На конференцията в София Русия ще изпрати енергийния си министър Сергей Шматко. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай