Решиха съдбата на кабинета "Желязков"

Вносители на вота на недоверие са ПП-ДБ, МЕЧ и АПС

https://blitz.bg/politika/reshiha-sadbata-na-kabineta-zhelyazkov_news1107505.html Blitz.bg
© Георги КОЛЕВ, БЛИЦ

Правителството на Росен Желязков оцеля и след петия вот на недоверие. Той бе на тема "Правосъдие и вътрешен ред".

"За" вота гласуваха 101 депутати, против - 133-ма.

Правителството беше подкрепено от групите на ГЕРБ-СДС, БСП, ИТН и ДПС-НН. Лидерът на първата политическа сила Бойко Борисов не беше в пленарната зала при гласуването.

БЛИЦ припомня, че проектът на решение за гласуване на недоверие към Министерския съвет бе депозиран в парламента с подписите на 59 народни представители от "Продължаваме промяната - Демократична България" (ПП-ДБ), "Морал, единство, чест" (МЕЧ) и "Алианс за права и свободи" миналия петък.

Още тогава от "Възраждане" заявиха, че търсят подкрепа за шести вот, внесен от тях, и свързан с безводието в страната.

(Снимки: Георги КОЛЕВ, БЛИЦ)

 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Още по темата
Коментирай
1 Коментара
Хари
преди 9 месеца

Нали МЕЧ и Величие бяха опозиция? Или и те се продадоха като БСП и ИТН!

Откажи