Сачева: Да, Рая Назарян ще бъде...

По думите ѝ, общата снимката на ръководството на ГЕРБ и на ДПС-Ново начало в парламента „слага една категорична точка на всякакви спекулации“

https://blitz.bg/politika/sacheva-da-raya-nazaryan-shte-bade_news1114698.html Blitz.bg

"Това, което казваме от самото начало, е, че ние сме правителство на малцинството и винаги сме подчертавали, че сме благодарни на партиите, които са решили да подкрепят това правителство в името на това да изпълним нашите цели и задачи.

Участието на ДПС-Ново начало като парламентарна подкрепа нито е било е било нещо ново, най-малкото да бъде скрито, тъй като всеки вижда таблото в залата", това заяви заместник-председателят на ПГ на ГЕРБ-СДС Деница Сачева пред БНТ.

"Това, което се случи миналата седмица, беше, че просто лидерите на две парламентарни, избрани – едната от 600 000 избиратели, другата от 300 000 избиратели, седнаха на една маса, разбраха се, че има нещо, което е важно – България да влезе в еврозоната, да имаме първия бюджет в евро, да завършим този цикъл, и без да си поставят взаимно условия, отново се разбраха да получим тази парламентарна подкрепа", обясни тя.

По думите ѝ, въпреки че правителството е замислено като такова, което да носи „споделена отговорност", всъщност ГЕРБ носи цялата отговорност за управлението.

Според нея, ДБ и ПП, вместо да се борят да увеличат избирателите си, непрекъснато отправят упреци към ГЕРБ.

"Ние просто дадохме ясен сигнал, че вина повече няма да носим. Ще продължим да носи отговорността, която сме поели, но просто вече няма да сме универсалното извинение за това, че някой не може или не знае какво да направи", заяви Сачева.

По думите ѝ, общата снимката на ръководството на ГЕРБ и на ДПС-Ново начало в парламента "слага една категорична точка на всякакви спекулации".

Извънредно решение на ГЕРБ и ДПС-Ново начало, Борисов и Пеевски застанаха един до друг

"Нищо в това Народно събрание не може да се случи, ако в него няма 66 депутата от ГЕРБ, които да гласуват едно или друго законодателство", категорична беше тя.

Сачева коментира още, че твърденията за "концентрацията на власт" всъщност са едно удобно обяснение защо ПП-ДБ не могат да увеличат своя електорален резултат.

„ПП-ДБ трябва да отделят повече време на това да разберат защо хората не ги припознават като техни представители, а не да се борят с ГЕРБ, които очевидно са избора на значителна част от българското население“, препоръча тя.

"Имаме 100 000 члена в партията. От началото на годината досега почти 1000 човека са подали молби за членство в ГЕРБ. Не мисля, че това е една партия, която се изяжда. Ние продължаваме да имаме пълнокръвни действащи структури във всички 28 области.

Не виждам защо непрекъснато ние трябва да доказваме дали сме партия, която има своето бъдеще, а всички тези въпроси не си ги зададе ПП-ДБ - какво имат те като електорална подкрепа, членска маса и перспектива за развитие", заяви Сачева.

По отношение на предложението за ротационно председателство на Народното събрание и отстраняването на Наталия Киселова, тя коментира:

"Очакваме колегите от БСП да разгледат внимателно нашето предложение за ротация и да разберат, че това не е опит някой да бъде лишен от нещо, а опит за регламентиране на този дисбаланс, който има към момент, и за това да има истинска споделена отговорност. Да, Рая Назарян е нашият кандидат за ротационен председател на НС".

Съдбоносно! На "Позитано" решават съдбата на Киселова

Сачева уточни, че след решението на БСП ще се уточни дали ротационният период ще бъде за 10 или за 12 месеца.

"Ще има Съвет за съвместно управление (ССУ). Отговорността също трябва да бъде съвместно. Техниката ще я определим така, че да бъде максимално достойна за всички страни. Ние не искаме да обиждаме някого, ние искаме да защитим интересите на нашата политическа партия от това да бъдем непрекъснато обругавани, че ние сме виновните или хората, които нищо не правим", обянси тя. 

"Бюджетът ще бъде в рамките на разумното и на единственото възможно, което би получило парламентарна подкрепа", увери тя. 

"Ако се вижда някаква експанзия в бюджета, тя е основно в доходите и пенсиите. Те няма да бъдат замразеним категорично, но 67% от бюджета в момента са за зпалати и социално-осигурителни плащания. Това е огромен процент, който ще нараства в следващата година", поясни тя. 

Сачева посочи още, че бюджетът на НОИ ще бъде дотиран с рекордни средства от бюджета - почти 12 млрд. лв. 

„Румен Радев не е нов човек за политиката. Той е 9 години в българската политика, значителна част от тях управляваше със служебни правителства и ние видяхме какви са резултатите – „Боташ“, опитите му да спъне влизането в еврозоната, опитите му да прави стратегии за България, имаше дори стратегически съвет – събираха се като бедуини в едни палатки пред президентството и дискутираха нещо…“, коментира още Сачева.

„За нас той не е ново лице в политиката и наистина не смятаме, че трябва да се инвестират в него големи очаквания. Той е вечният критик, който никога не може да предложи нещо градивно, което да е обединително“, добави тя.

„По отношение на „Шкода“-та, това е една лоша имитация на бойко Борисов. Там, накъдето той е тръгнал, Борисов отдавна се връща“, завърши тя.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Още по темата
Коментирай
1 Коментара
Любопитен
преди 7 месеца

Е и? Какво като бъде? Какво ще се промени за мнозинството българи - ще паднат цените, ще имат по-високи пенсии и заплати, ще видят страната си подредена, ще има перспектива за младите хора, а не само за "богоизбраните"?!

Откажи