САЩ ни дава визи за 10 години

https://blitz.bg/politika/sasht-ni-dava-vizi-za-10-godini_news69624.html Blitz.bg

САЩ ще дават визи, валидни за 10 години, на всички българи, които отговарят на условията, съобщи американският посланик Джеймс Уорлик. Той се срещна днес с премиера Бойко Борисов.

Обсъждана е програмата за отменяне на визите със САЩ.

Надяваме се, че това ще бъде възприето като сигнал за доверие между България и САЩ. В дългосрочна перспектива се надяваме България да бъде включена в програмата за отмяна на визите, каза Уорлик.

Според Борисов това ще е огромна крачка напред.


Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай