САЩ ще дават визи, валидни за 10 години, на всички българи, които отговарят на условията, съобщи американският посланик Джеймс Уорлик. Той се срещна днес с премиера Бойко Борисов.
Обсъждана е програмата за отменяне на визите със САЩ.
Надяваме се, че това ще бъде възприето като сигнал за доверие между България и САЩ. В дългосрочна перспектива се надяваме България да бъде включена в програмата за отмяна на визите, каза Уорлик.
Според Борисов това ще е огромна крачка напред.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.