Скандалът с Гайтанджиева и ГРУ се разгаря, намесиха службите

Според разследването, журналистката Диляна Гайтанджиева е работила за един от отделите на ГРУ

https://blitz.bg/politika/skandalat-s-gaytandzhieva-i-gru-se-razgarya-namesiha-sluzhbite_news1087253.html Blitz.bg

В качеството си на председател на Комисията за контрол над службите за сигурност свиквам на 05.06.2025 г. заседание на Комисията с първа точка в дневния ред - изслушване на ръководителите на ДАНС, Държавна Агенция "Разузнаване" и Служба "Военно разузнаване". Това депутатът от ПП-ДБ ген. Атанас Атанасов в профила си във Фейсбук.

Причината - журналистическо разследване на Христо Грозев и Роман Доброхотов, публикувано в сайта "Инсайдър", относно провеждани специални операции, включително и дезинформационни, от руското военно разузнаване ГРУ на територията на Република България.

Гърми скандал! Обвиниха тази известна родна журналистка, че е работила за най-опасното звено в ГРУ

Според разследването, журналистката Диляна Гайтанджиева е работила за един от отделите на ГРУ, които стоят зад шпионските схеми и дезинформационните канали.

Първа реакция от Диляна Гайтанджиева за обвиненията, че е работила за ГРУ

По думите на Грозев, отношенията на Гайтанджиева с разузнаването датират от 2017 година чрез неформално общуване през закрит чат в Туитър.

 

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ

Коментирай