СДС и ДСБ се плъзнаха по популистки и леви идеи, смята лидерът на ССД Стефан Софиянски.
Не успяхме да направим коалиция с тях, защото се различаваме съществено в идеите и каузите си, заяви той по БНТ тази сутрин. По думите му СДС и ДСБ имат идея на всяка цена да влязат в следващия парламент, но целите им са много ниски. Амбицията им е да вкарат – 20 – 30 депутати, а сега са 50 десни, обясни Софиянски. Той добави, че лидерът на ДСБ Иван Костов е развил неприемлива за ССД идея. Според него идва сериозна криза и десните трябва да оставим тройната коалиция да потъне съвсем, а след това на предсрочни избори през следваща година да се обединим, мотивира се Софиянски. Според него обаче, опозицията трябва да има амбиции да управлява, защото десните сили са страните си от кризи. Ако нямаме самочувствие да се преборим, нямаме място нито в парламента, нито в политическия живот, коментира той. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.