Според “Модерна България” всички партии имат вина за състоянието на МВР

Емил Георгиев, водач на гражданската листа смята, че зорът на политиците е субсидията

https://blitz.bg/politika/spored-moderna-balgariya-vsichki-partii-imat-vina-za-sastoyanieto-na-mvr_news195096.html Blitz.bg

В дебат на радио К2 Емил Георгиев, водач на гражданска листа “Модерна България” в 26 МИР - София област влезе в спор с представители на статуквото като каза, че нерегламентираното подслушване не е патент на наскоро отишлото си правителство, а е практика на всички практики на прехода.

Това е така, защото именно партиите на статуквото гласуват за този умопомрачителен бюджет от 100 млн. лева годишно за подслушване и чрез милиционерски хватки държат гражданите в матрицата на прехода.

Всички партии са виновни за това, че МВР не служи на гражданите, а изпълнява политически поръчки. Освен със 100 млн лева годишно за подслушване партиите на статуквото обезвластяват българския избирател и с огромни партийните субсидии, които получават.

За последните четири години те са взели 200 млн. от данъкоплатците. Ако парите за подслушване и парите за субсидии общо 600 млн. лева за последните 4-ри години бяха отишли за повишаване на индивидуалната сигурност на българина, а не за нереграментирани въздействия върху политически противници, медии и бизнесмени, днес България нямаше да бъде най-бедната страна в ЕС.

Института за модерна политика, като част от Движение “Модерна България”, още през февруари 2011 г. излезе със специален доклад за мерки срещу нерегламентираното използване на СРС-та и срещу прекомерното полицейско насилие, както и срещу ограничаване правата на гражданите в закона за електронните съобщения, каза още Георгиев.

През юли 2012 година ИМП излезе със становище, в което посочи 6 причини за освобождаването на Цв. Цветанов от пост. За съжаление нищо от предложенията на ИМП не се случи, затова истинската национална сигурност според Гражданска Листа може да се постигне, чрез овластяване на гражданите.

Затова “Модерна България” продължава събирането на подписи за отзоваване на политици и за правото на гражданите да внасят жалба в Конституционния съд срещу калпави закони, уточни Емил Георгиев. И подчерта, че вече 150 хиляди са я подкрепили. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай