Стотици хиляди подкрепят ДПС-Ново начало! Улиците са пълни, хората искат справедливост Снимки

Във почти всички градове в страната се провеждат митинги в подкрепа на една стабилна България

https://blitz.bg/politika/stotici-hilyadi-podkrepyat-dps-novo-nachalo-ulicite-sa-palni-horata-iskat-spravedlivost-snimki_news1123180.html Blitz.bg

Огромен мирен митинг на ДПС – Ново начало в защита на стабилността в държавата се провежда едновременно в над 20 града в страната.

Хиляди граждани се събират, за да изразят подкрепата си за легитимното управление и да настояват за стабилна, предвидима и сигурна България. Една от най-горещите точки в този момент е площадът в Кърджали, където множеството расте с всяка минута.

Хиляди хора в Кърджали казаха „Не на омразата“ Снимки

Протестът бързо набира сила и вече обхваща и Провадия, Русе и Ямбол, превръщайки се в масова демонстрация на желанието за спокойствие, ред и устойчивост в държавата.


Протестът в Провадия


Протестът в Провадия, където лозунгът е: "НЕ на омразата и ДА на стабилността на държавата. Единни сме по-силни!"

Хора се събраха пред сградата на Община Сърница на митинг под надслов "Не на омразата". Протестът бе обявен от Областния съвет на „Движение за права и свободи“ – Пазарджик на официалната фейсбук страница на партията.

България се обедини и каза "Не на омразата"! Огромни митинги в подкрепа на стабилността в цялата страна Видео

В съобщението пише, че Областният съвет на ДПС кани членове и симпатизанти на партията „в защита на стабилността на държавата“, а призивите на организаторите са да се заяви „не“ на манипулациите, хаоса и омразата, „да“ на стабилността, сигурността, развитието и реалните резултати. 

За протести в различни части на страната съобщиха и от пресцентъра на „ДПС-Ново начало“. 

Граждани се събраха на площад „Възраждане“ в Разград за митинга на „ДПС-Ново начало“, организиран под мотото „НЕ на омразата!” в страната. От общинската администрация съобщиха, че митингът е заявен официално в общината от местната структура на политическата сила.

Според съобщението от пресцентъра на формацията проявите са срещу политическото напрежение, насаждано от опозицията, провокациите и опитите за дестабилизация на държавата в навечерието на най-важната и последна стъпка към пълноценната европейска интеграция - въвеждането на еврото в България, и провалянето на приемането на бюджета.

Протестиращите развяха български знамена. Участниците издигнаха плакати и лозунги с надписи: „По вашия начин няма да стане, тук сме, има ни и сме силни“, „Не на омразата“, „Не на уличните преврати“. Сред хората са народният представител Халил Летифов и кметовете на общини в областта.

Пред сградата на Общината са издигнати плакати с надписи "Мафия", "Асен Василев - вие сте криза", "Искаме европейско бъдеще за България" и "Радев кажи си за "Боташ".

На място има засилено полицейско присъствие.

Десетки хиляди хора се събраха и на централния площад в Стара Загора.

По-рано днес организаторите обясниха:

“За всички, които не са разбрали. Събитието в Стара Загора тази вечер в 18 часа е на ГЕРБ! Ние заставаме зад това, че в държавата трябва да има СТАБИЛНОСТ! След толкова години служебни кабинети, безвремие и политическа криза имаме правителство, което ни вкара в еврозоната, в Шенген и това са безспорни успехи за България!

Това правителство беше създадено много трудно с големи компромиси, както ще бъде и всяко правителство оттук нататък, защото Парламентът е силно фрагментиран. Никой не може да провежда самостоятелната си политика.

Бюджетът не беше добър. Не е правилно да се вдигат данък дивидент и осигуровките. Затова беше изтеглен и преработен. Очакваме подкрепа от всички наши членове, симпатизанти и граждани, които смятат, че вдигнатият юмрук не носи след себе си решения! През последните години се проведоха много експерименти с държавата. За съжаление неуспешни!”

Един от ораторите на митинга припомни, че Кирил Петков наруши Конституцията, незаконно арестува лидера на опозицията Бойко Борисов.

Представител на Пололение Z каза: Аз като млад човек искам да живея тук и да отглеждам децата си тук! Европа е шанс за нашето по-добро бъдеще.

Митингите започнаха днес от 18 часа в цялата страна:

Белица - центъра на града

Руен - площада пред общината

Провадия - централен площад

Велико Търново - пл."Майка България"

Видин - площада пред общината

Враца - площад между читалището и общината

Крушари (област Добрич) - НЧ  "Йордан Драгнев"

Кърджали - пл. "Освобождение"

Кюстендил- пл."Велбъжд"

Луковит- централен площад

Монтана - пл. "Жеравица" пред сградата на обл.администрация

Сърница- пред общината

Плевен - пред ДКТ "Иван Радоев"

Асеновград - площад "акад. Николай Хайтов"

Разград - пл. "Незасвисимост"

Ветово (област Русе) - пред общинска администрация

Дулово - площада пред общината

Сливен - пл. "Цар Освободител"

Смолян - бул. "България" 67

Ботевград - централен градски парк

Търговище - пред сградата на Драматичен театър

Хасково - пл. "Свобода"

Шумен - центъра, пред общината ДКТ "В. Друмев"

Ямбол - на площада до общината

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Още по темата