Радостни възгласи имало в президентския екип след визитата на финансовия министър Дянков на „Дондуков” 2. „Йес! Натрихме му носа!”, се чувало в кабинетите на президентските съветници, пише Frognews.bg .
Първанов получил много поздравления от приятели и поддръжници за принципното си и твърдо поведение, с което показал кой „кара влака” в държавата.
В петък вечерта личната сътрудничка на държавния глава – Мариана Добрева била забелязана да празнува победата с компания в Меката на чалгата Син сити в столицата. Дъщерята на Николай Добрев и сестра на депутата от БСП Кирил Добрев била чест гост на заведението, като предварително си запазвала ВИП маса.
Доволен бил и началникът на кабинета на президента ген. Никола Колев. Именно негова била идеята стенограмата от разговора с министър Дянков да се пусне веднага в интернет и по медиите, твърдят запознати.
“Искам да напомня на Първанов, че всичко, за което обвинява финансовия министър, се дължи на действията на Тройната коалиция, чийто архитект е самият той. Именно президентът не взе никакво отношение нито към безобразията на коалицията, нито към извършените от нея престъпления”, каза Бойко Борисов. Той заяви, че съжалява за това, че президентът не е оценил желанието да се затвори страницата на този конфликт. “Мислех, че това е дребнаво спречкване”, допълни премиерът. Борисов каза още, че чрез думите и действията си към Дянков, Първанов всъщност атакува него. “Вече е време президентът да се извини за всичко, което Тройната коалиция направи”, хвърли ръкавицата премиерът.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.